V poslední době se čím dál častěji můžete setkat s donedávna ještě prakticky neznámým pojmem: bioklimatická pergola. A protože se nás spousta zákazníků ptá, co si pod tím mají představit, v dnešním článku se na ně podíváme.

Bioklimatická pergola

Čím se vyznačuje bioklimatická pergola?

Jedná se v podstatě o jakoukoli pergolu s otočnými lamelami ve střeše. Díky těmto lamelám lze docílit proudění vzduchu pod pergolu, tím příjemnějších podmínek pro posezení a to prakticky za jakéhokoli počasí. Výhodou těchto pergol je, že díky lamelám lze střechu skutečně variabilně uzpůsobit momentálním podmínkám. Lze ji plně uzavřít a chránit tak terasu před deštěm, naklopením lamel je možné docílit plného stínění, ale při zachování proudění vzduchu pod pergolu, lamely lze i odsunout k jednomu okraji pergoly a získat tak plně otevřený prostor. To vše je samozřejmě možné ovládat zcela jednoduše s pomocí elektropohonu, dostupné je i dálkové ovládání (podle typu pergoly).

Bioklimatické pergoly v naší nabídce

I v naší nabídce pergol od belgické společnosti Renson najdete několik typů bioklimatických pergol. Pro nejméně náročné zákazníky nabízíme pergolu Azore s jednoduchým manuálním ovládáním nevyžadujícím složitou elektroinstalaci, náročnější zákazníci mohou vybírat z modelů Algarve, Camargue nebo Skye.

Ať už patříte do kterékoliv skupiny zákazníku, jistě si u nás vyberete model, který bude nejvíce vyhovovat Vašim představám. Přemýšlíte-li o realizaci bioklimatické pergoly, neváhejte a pošlete nám zcela nezávazně poptávku.

špičková stínící technika špičková stínící technika

Špičková stínící technika

Objednejte si naše služby při plánování nového domu, jeho rekonstrukci nebo jen pro dodatečné úpravy...

více o společnosti Apagon