Spousta z nás se těšila na krásné babí léto. Studené a deštivé září nás z našich představ až na několik vyjímečných dní vyvedlo a předpověď na říjen není o moc optimističtější, spíše naopak. Přes nepřízeň počasí se ale nechceme vzdát pobytu venku, na terase pod pergolou. Jak si zde můžeme užít příjemné posezení s přáteli či třeba jen v rodinném kruhu? Možností je několik a my se na ně nyní podíváme.

Zastínění pergol ochrání proti větru a dešti

Praktické zastínění pergol chrání nejen v létě před slunečním svitem, ale i v případě nepříznivého počasí před nepříjemným větrem i podzimními plískanicemi. Zastřešení pergol bývá většinou součástí základní dodávky, boční zastínění často volí majitelé až po prvních zkušenostech s posezením pod pergolou v případě chladnějších větrných dnů.

Infrazářiče vytvoří ve venkovním prostoru útulné prostředí

Když už máte zajištěnu ochranu před větrem, je vhodné takto uzavřený prostor pod pergolou doplnit o instalované infrazářiče. Počet se volí podle velikosti prostoru, který mají vytopit, instalace se provádí na rám pergoly v horní části a design je zcela nenápadný a hodící se k modernímu provedení designových pergol.

Dodatečná montáž zastínění není žádný problém

Samozřejmě je nejideálnější rovnou myslet i na zastínění či vytápění prostoru pod pergolou při prvotní realizaci, ale ani dodatečná montáž není vůbec žádný problém. Na závěr vám na ukázku přinášíme pár fotek z letošních realizací, kdy si zákazníci právě po skončení letní sezóny uvědomili vhodnost těchto doplňků a dodatečně si doobjednali boční rolety. Součástí jejich pergol jsou i infrazářiče a tak nic nebrání příjemnému posezení venku i v chladnějších podzimních dnech.

Pokud i vy řešíte podobný problém, neváhejte se na nás obrátit a pošlete nám nezávaznou poptávku.

 

špičková stínící technika špičková stínící technika

Špičková stínící technika

Objednejte si naše služby při plánování nového domu, jeho rekonstrukci nebo jen pro dodatečné úpravy...

více o společnosti Apagon